Mantė Butkutė – Europos jaunimo bokso čempionato prizininkė

Tauragės SC trenerio Giedriaus Vaištaro auklėtinė Mantė Butkutė tapo prizininke Europos Jaunimo vaikinų ir merginų bokso čempionate Budvoje (Juodkalnija). Mantė atstovavo Lietuvos jaunimo merginų rinktinę.

Baigėsi Europos jaunimo bokso čempionatas. Juodkalnijos mieste Budvoje kovojo 113 boksininkų ir 66 boksininkės iš 22-iejų valstybių: Albanijos, Armėnijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Izraelio, Kosovo, Latvijos, Lietuvos, Moldovos, Juodkalnijos, Šiaurės Makedonijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Serbijos, Slovėnijos, Ispanijos, Švedijos ir Ukrainos.

Vaikinai ir merginos medalius išsidalijo 10 svorio kategorijų. Komandinėje įskaitoje užtikrintai laimėjo jaunieji Rusijos boksininkai. Jų sąskaitoje 19 medalių: 9 aukso, 9 sidabro ir 1 bronzos. Antrą vietą užėmė ukrainiečiai su 15 medalių: 3 aukso, 5 sidabro ir 7 bronzos.
Vieną bronzos apdovanojimą laimėjusi Lietuvos rinktinė komandinėje rikiuotėje užėmė 12 vietą. Lietuvai Europos čempionate atstovavo 6 vaikinai ir 3 merginos.

Europos jaunimo čempionato bronzos medalį laimėjo Mantė Butkutė. Svorio kategorijoje iki 69 kg (4 dalyvės) lietuvė pusfinalyje taškais 2:3 pralaimėjo Ukrainos čempionei Anna Sezko, kuri Europos pirmenybėse laimėjo sidabrą.