Tauragės sporto centro jaunieji šachmatininkai – Žemaitijos krašto komandinių pirmenybių

laimėtojai

Tauragės sporto centro ir „Šaltinio“ progimnazijos stipriausi jaunieji šachmatininkai
savaitgalį lankėsi Žemaitijos sostinėje Telšiuose, kur rungėsi labai puikiose Žemaitijos krašto
moksleivių asmeninėse-komandinėse pirmenybėse. Kovos vyko labai atkaklios ir permainingos, nes
čia žaidė nemažai jau Lietuvoje garsių ir stiprių šachmatininkų, Lietuvos prizininkų – iš Šiaulių,
Gargždų, Telšių, Šilalės, Mažeikių, Raseinių, Kelmės ir Tauragės. Renginio moderatoriumi tapo
puikus šachmatų treneris, mokytojas Tomas Gaurylius, susirinkusiuosius ir laimėtojus pasveikinęs
užkrečiančia gera nuotaika, muzika ir medalių bei taurių lietumi. Bet, svarbiausia, juk rezultatai.
Nuskambėjus paskutiniams „varžybų akordams“ paaiškėjo, jog Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos
atstovai (Augustė Majūtė iš 4a, Markas Norvaišas iš 3b bei Aras Dabulskis iš 3a) iškovojo
absoliučią pirmąją vietą pradinių klasių turnyre, tašku aplenkę Gargždų atstovus ir du su puse taško
šiauliškius. Mūsų šachmatininkų sąskaitoje 19 taškų iš 27 galimų. Puikiai žaidė ir pirmokų-antrokų
rinktinė (Kamilė Šerpytytė, Kasparas Kisnierius ir Kostas Mičiulis – visi iš Martyno Mažvydo
progimnazijos) – jie su 15.5 taško bendraamžių grupėje užėmė garbingą antrąją vietą, į priekį
praleisdami tik Šiaulių atstovus. Vyriausiųjų grupėje tauragiškių komanda (Armandas Alimovas ir
Vainius Laniauskas iš „Versmės“ gimnazijos bei Auksė Juknaitė iš „Aušros“ progimnazijos) taip
pat neliko be apdovanojimų – surinkę 12 taškų iš 21 galimo užėmė antrąją vietą, į priekį
praleisdami tik Gargždų „auksinę“ komandą. Asmeninėje įskaitoje savo amžiaus grupėse
Žemaitijos krašto šachmatų čempionėmis tapo Auksė Juknaitė ir Kamilė Šerpytytė, antrąsias vietas
užėmė Augustė Majūtė, Kasparas Kisnierius, Armandas Alimovas ir Markas Norvaišas, trečiąją –
Aras Dabulskis. Varžybų dalyviai nuoširdžiai dėkingi sporto centro vadovams ir tėveliams už
pagalbą organizuojant išvyką į šias varžybas, o ypač Laurai Stankaitienei.