Tauragės sporto apdovanojimai

Tokia antrašte eilę metų tauragiškiai būdavo kviečiami balsuoti renkant geriausius metų sportininkus vienuolikoje nominacijų. 2020 metais pandemija sujaukė ne tik sporto, bet ir viso pasaulio žmonių įprastą gyvenimą. Daugelis sporto federacijų negalėjo vykdyti svarbiausių metų renginių, lygos stabdė čempionatus, nukeltos net Olimpinės žaidynės, kurios per daugiau kaip 120 metų, dėl Pasaulinių karų nevyko tik du kartus. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė paskelbė, kad rengti 2020 metų geriausių sportininkų rinkimus, ,,būtų nesąžininga varžybose nedalyvavusių sportininkų atžvilgiu”. Tokiu principu vadovaujamės ir mes, Tauragės sporto centras. Tačiau mūsų sportininkai ir karantino sąlygomis sugebėjo išsaugoti sportinę formą ir dalyvauti sporto šakų varžybose, kurios vyko ne karantino metu. Todėl buvo priimtas sprendimas padėkoti sportininkams už pasiekimus garsinant mūsų miestą Europos, Lietuvos čempionatuose, Baltijos šalių pirmenybėse ir apdovanoti Sporto centro įsteigtais prizais.

Svariausias laimėjimas iškovotas Juodkalnijoje, Europos jaunimo bokso čempionate Mantė Butkutė pelnė bronzos medalį. Lietuvos čempionatuose ant aukščiausios garbės pakylos lipo autokroso meistras Tautvydas Urba, boksininkė Paulina Lazdauskaitė, mišrių kovų (MMA) atstovas Liudvikas Zimblys, svarsčių kilnotojai Julius ir Justas Optai, jaunimo lengvosios atletikos čempionas (5000 m. distancijoje) Tomas Bačiulis. Lietuvos moterų bokso čempionate sidabro medalius iškovojo Rugilė Altaravičiūtė ir Iveta Lešinskytė, o kartingo čempionate vicečempionu tapo Rokas Baciuška. Baltijos šalių jaunimo mišrių kovų (MMA) pirmenybėse sidabras atiteko Kristupui Šimkui ir Tautvydui Tamošaičiui. Lietuvos bekelės čempionate Edmundui ir Vaidui Mockams atiteko bronzos medaliai, kyokushin karate taurės turnyre bronzos medaliu apdovanota Jurgita Vencaitė, o supermoto čempionate  Justas Bučnys.

Formalųjį švietimą papildantis sportinis ugdymas daugiau laiko vyko nuotoliniu būdu, negu kontaktiniu. Treneriams teko nemenkas iššūkis prisitaikyti prie sudėtingų darbo sąlygų ir auklėtinių motyvacijos savarankiškai treniruotis. Nepaisant visų sunkumų Sporto centro auklėtiniai 2020 metais, Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių sporto šakų čempionatuose džiugino puikiais laimėjimais. Tai badmintono trenerio Jono Šilerio auklėtiniai: Viltė Paulauskaitė, Nojus Tenikaitis ir Dovas Genys. Bokso trenerio Giedriaus Vaištaro auklėtiniai: Eligijus Dusevičius, Emilis Šileris, Mante Butkutė, Dilanas Rasinskas, Austeja Stulginskaitė ir Solveiga Kasiulytė. Imtynių trenerio Aurimo Kalasovsko auklėtiniai: Gerda Brazaitė ir Domas Gembutas. Kyokushin karate sportininkė Gabija Gruzdytė ir treneris  Gintaras Cemnalianskis. Trenerio Tado Rapolavičiaus U11 krepšinio komanda. Lengvaatletis Matas Baziliauskas ir treneris Aloyzas Šlepavičius. Trenerės Ingos Jurienės treniruojama U12  berniukų rankinio komanda ir Inetos Laugalienės U12 ir U13 mergaičių rankinio komandos. Trenerio Manto Sabaliausko sambo imtynininkai ir imtynininkės: Jonas Bumblauskas, Emilis Gerlikas, Orestas Paulauskas, Skaistė Špiegytė, Jolita Blankaitė, Arūnė Šlefendoraitė, Vestina Bliavaitė ir Mantė Jomantaitė. Svarsčių kilnojimo trenerio Juliaus Opto auklėtiniai: Justina Šuipytė, Eimantas Genuliavičius, Eimantas Sabockis, Virmantas Petraitis, Regimantas Sarapinas, Lukas Naujokas, Kamilė Giačaitė, Arnas Skirius ir Regimantas Tamošaitis. Šachmatininkas Neimantas Viliušis ir trenerė Vaida Jurgutytė.

Apdovanojimai sportininkams ir treneriams jau paruošti, tik lieka laukti kada šią garbingą misiją bus galima atlikti. Svarbiausia, mielieji, nesižvalgyti atgal, žengti į priekį ir susidariusius sunkumus vertinti kaip sunkią treniruotę prieš svarbiausias varžybas. Tikėkime, kad mūsų sportininkai ateityje mus džiugins ne viena skambia pergale!

Su geriausiais linkėjimais,
Tauragės sporto centro direktorius
Gediminas Sakalauskas