Kviečia į susitikimą – parodą

Lietuvos olimpinė kolekcininkų asociacija (LOKA) įkurta 2001 metų balandžio 11 dieną prie Lietuvos tautinio olimpinio komiteto.

Asociacijos tikslai ir uždaviniai – propaguoti olimpinius idealus, olimpinį sąjūdį, vienyti įvairių profesijų žmones, karštai mylinčius sportą ir turinčius kolekcininkų genų. LOKA nariais yra įvairių sporto šakų, įvairių sričių kolekcininkai, besidomintys olimpine faleristika, numizmatika, filatelija, kolekcionuojantys olimpinius talismanus, knygas, varžybų bilietus, galima sakyti, kad kaupiantys viską, kas susiję su olimpinėmis žaidynėmis, ant ko puikuojasi olimpiniai žiedai. Lietuvos kolekcininkai rengia parodas, dalyvauja LTOK renginiuose, susitinka su moksleiviais, sporto mėgėjais, aktyviai dalyvauja pasaulio kolekcininkų, veikloje.

Šiuo metu asociacijoje yra 34 nariai, kuriuos,  vienija pomėgis kolekcionuoti įvairius sportinius suvenyrus. Dauguma kolekcionuoja ženklelius, bet beveik kiekvienas turi dar ir kitą mėgstamą sritį. Štai vienintelė moteris asociacijoje aistringa futbolo fanė Drąsuolė Bielevičiūtė kolekcionuoja viską, kas susiję su futbolu.

Šiaulių muzikos mokyklos direktorius Vygintas Ališauskas kolekcionuoja krepšinio ženklelius, bet yra surinkęs ir įspūdingą krepšininkų autografų kolekciją.

Krepšinio suvenyrus taip pat kolekcionuoja, savo namuose krepšinio muziejų įkūręs, buvęs krepšinio ir golbolo treneris Valdas Gecevičius. Muziejuje galima pamatyti ne tik didelę ženklelių ekspoziciją, bet ir gairelių, raktų pakabukų, medalių rinkinius, o taip pat įspūdingą krepšinio kamuolių kolekciją.

Dar vienas krepšinio ženklelių kolekcininkas – buvęs FIBA komisaras Kęstutis Skerys (LOKA viceprezidentas) yra surinkęs ir solidžią pieštukų kolekciją.

Išskirtinės kolekcijos savininkas, buvęs LRT diktorius Juozas Šalkauskas. Jo kolekcijoje daugiau nei 2200 proginių kaklaraiščių. Vien olimpinių, sporto šakų federacijų kaklaraiščių per 500.

Vilnietis mokytojas Laurynas Dapkevičius kolekcionuoja krepšininkų marškinėlius, o dar vieno vilniečio Jono Načiūno kolekcijoje pašto ženklai ir vokai sporto tema.

Buvusio Lietuvos tautinio olimpinio komiteto darbuotojo Algimanto Gudiškio kolekcijoje olimpinės monetos ir olimpinių žaidynių varžybų bilietai.

Panevėžietis Sigitas Juzėnas kolekcionuoja futbolo ženklelius, bet turi ir kitą pomėgį – renka įvairių gėrimų kamštelius.

Vytauto Ruzgino aistra – knygos olimpine tema.

Buvęs Lietuvos tautinio olimpinio komiteto spaudos atstovas, dirbęs penkiose vasaros ir trijose žiemos olimpinėse žaidynėse, sporto žurnalistas Bronius Čekanauskas kolekcionuoja olimpinius ženklelius, olimpinių žaidynių dalyvio medalius, žaidynių talismanus ir varžybų bilietus.

Asociacijos prezidento, buvusio ilgamečio Šaulių sąjungos vado Juozo Širvinsko kolekcijoje rankinio ir kariškių žaidynių ženkleliai, taip pat Šaulių sąjungos ženklai.

LOKA nariai organizuoja švietėjiškus renginius, kuriuose susitinka ir bendrauja tiek su mokiniais, tiek su sportui neabejingais gyventojais, vienas tokių siusitikimų vyks ir Tauragėje, Bendruomenių namuose, rugsėjo 14 dieną, 16 val.