Pajūryje jaunųjų Tauragės šachmatininkų pergalės

Pajūryje (Šilalės raj.) vykusiame tarptautiniame šachmatų turnyre Stanislovui
Biržiškiui atminti dalyvavo per šimtą septyniasdešimt šachmatininkų iš Klaipėdos, Gargždų, Telšių,
Plungės, Šiaulių, Vilniaus, Tauragės, Talino, Rygos, Mykolajevo, kitų miestų, bet daugiausia
Žemaitijos. Varžybos buvo suskirstytos į du pogrupius – vaikų (iki dvylikos metų) ir kitų įvairaus
amžiaus šachmatininkų, turinčių aukštesnį nei 1300 tarptautinį reitingą. Turnyre dalyvavo ir 26
tauragiškiai, kurie atskirose amžiaus kategorijose parodė puikių rezultatų. Mažiausiųjų grupėje
(2013-tų gimimo ir jaunesnių), surinkusi 5.5 taško iš 9 galimų, nugalėtojos taure buvo apdovanota
Augustė Majūtė. Specialiu prizu buvo apdovanotas ir Kipras Dabulskis – kaip užėmęs
aukščiausią vietą iš dalyvių, neturinčių tarptautinio reitingo. Puikiai žaidė Mykolas Grytė ir Vainius
Laniauskas, ženkliai pakėlę savo tarptautinį šachmatų reitingą, bei Nojus Petraitis, įvykdęs
normatyvą, tarptautiniam reitingui gauti. Pagirtinai kovojo Pijus Žebelys, Aras Dabulskis,
Dominykas Stankaitis, Kamilė Šerpytytė, Augustė Šimkutė, Kostas Mičiulis ir kiti mažieji Tauragės
šachmatininkai, iškovoję ne po vieną puikią pergalę.

Pirmosios dienos kovas užbaigs lenktynės dėl mero Dovydo Kaminsko taurės

Rugsėjo 22 d. Kauno širdyje – Rotušės aikštėje – bus duotas startas tradiciniam raliui „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviai varžosi dėl garbingiausio trofėjaus kiekvieno sportininko kolekcijoje – Prezidento Gitano Nausėdos taurės.

Pirmasis ralis „Aplink Lietuvą“, su kuriuo siejama automobilių sporto pradžia Lietuvoje, buvo surengtas prieš daugiau nei 90 metų – 1931m. liepos 24 d.

Nors renginys pamažu artėja prie šimtmečio, tačiau šiemet ralio nugalėtojams bus įteikta tik 32-oji Prezidento taurė.

Keturi tokie raliai vyko prieškario Lietuvoje, o šaliai netekus nepriklausomybės nutrūko ir ralio rengėjo – Lietuvos automobilių klubo – veikla.

Ji buvo atgaivinta 1996 m., prabėgus lygiai 65-eriems nuo pirmųjų tokių lenktynių. Kartu buvo atgaivinti ir raliai „Aplink Lietuvą“ šalies Prezidento taurei laimėti. 

Šiemetinio ralio maršrutai nusidrieks 1095 km., o visos sportinės rungtys eksperimento tvarka rengiamos tik asfalto dangą turinčiose gatvėse ir specialiose aikštelėse. 

Pirmosios lenktynių dienos, rugsėjo 22-osios, kovas ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviai baigs Tauragėje, Vytauto gatvėje, šalia stadiono.

Startas pirmajam automobiliui čia bus duotas 19 val.

Tauragėje vyksiančios sportinės rungties nugalėtojų ekipažas  išsiveš rajono savivaldybės mero Dovydo Kaminsko taurę.  

Ralis „Aplink Lietuvą 2023“ baigsis irgi tradicine tapusioje finišo vietoje Vilniuje, S. Daukanto aikštėje priešais Prezidentūrą, rugsėjo 24 d. 15 val.

Čia ralio laimėtojams bus įteiktas pagrindinis lenktynių prizas – pereinamoji Prezidento taurė

Atskirų įskaitų nugalėtojai ir prizininkai bus apdovanoti Susisiekimo, Krašto apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, LASF taurėmis ir kitais garbingais apdovanojimais.

Kviečia į susitikimą – parodą

Lietuvos olimpinė kolekcininkų asociacija (LOKA) įkurta 2001 metų balandžio 11 dieną prie Lietuvos tautinio olimpinio komiteto.

Asociacijos tikslai ir uždaviniai – propaguoti olimpinius idealus, olimpinį sąjūdį, vienyti įvairių profesijų žmones, karštai mylinčius sportą ir turinčius kolekcininkų genų. LOKA nariais yra įvairių sporto šakų, įvairių sričių kolekcininkai, besidomintys olimpine faleristika, numizmatika, filatelija, kolekcionuojantys olimpinius talismanus, knygas, varžybų bilietus, galima sakyti, kad kaupiantys viską, kas susiję su olimpinėmis žaidynėmis, ant ko puikuojasi olimpiniai žiedai. Lietuvos kolekcininkai rengia parodas, dalyvauja LTOK renginiuose, susitinka su moksleiviais, sporto mėgėjais, aktyviai dalyvauja pasaulio kolekcininkų, veikloje.

Šiuo metu asociacijoje yra 34 nariai, kuriuos,  vienija pomėgis kolekcionuoti įvairius sportinius suvenyrus. Dauguma kolekcionuoja ženklelius, bet beveik kiekvienas turi dar ir kitą mėgstamą sritį. Štai vienintelė moteris asociacijoje aistringa futbolo fanė Drąsuolė Bielevičiūtė kolekcionuoja viską, kas susiję su futbolu.

Šiaulių muzikos mokyklos direktorius Vygintas Ališauskas kolekcionuoja krepšinio ženklelius, bet yra surinkęs ir įspūdingą krepšininkų autografų kolekciją.

Krepšinio suvenyrus taip pat kolekcionuoja, savo namuose krepšinio muziejų įkūręs, buvęs krepšinio ir golbolo treneris Valdas Gecevičius. Muziejuje galima pamatyti ne tik didelę ženklelių ekspoziciją, bet ir gairelių, raktų pakabukų, medalių rinkinius, o taip pat įspūdingą krepšinio kamuolių kolekciją.

Dar vienas krepšinio ženklelių kolekcininkas – buvęs FIBA komisaras Kęstutis Skerys (LOKA viceprezidentas) yra surinkęs ir solidžią pieštukų kolekciją.

Išskirtinės kolekcijos savininkas, buvęs LRT diktorius Juozas Šalkauskas. Jo kolekcijoje daugiau nei 2200 proginių kaklaraiščių. Vien olimpinių, sporto šakų federacijų kaklaraiščių per 500.

Vilnietis mokytojas Laurynas Dapkevičius kolekcionuoja krepšininkų marškinėlius, o dar vieno vilniečio Jono Načiūno kolekcijoje pašto ženklai ir vokai sporto tema.

Buvusio Lietuvos tautinio olimpinio komiteto darbuotojo Algimanto Gudiškio kolekcijoje olimpinės monetos ir olimpinių žaidynių varžybų bilietai.

Panevėžietis Sigitas Juzėnas kolekcionuoja futbolo ženklelius, bet turi ir kitą pomėgį – renka įvairių gėrimų kamštelius.

Vytauto Ruzgino aistra – knygos olimpine tema.

Buvęs Lietuvos tautinio olimpinio komiteto spaudos atstovas, dirbęs penkiose vasaros ir trijose žiemos olimpinėse žaidynėse, sporto žurnalistas Bronius Čekanauskas kolekcionuoja olimpinius ženklelius, olimpinių žaidynių dalyvio medalius, žaidynių talismanus ir varžybų bilietus.

Asociacijos prezidento, buvusio ilgamečio Šaulių sąjungos vado Juozo Širvinsko kolekcijoje rankinio ir kariškių žaidynių ženkleliai, taip pat Šaulių sąjungos ženklai.

LOKA nariai organizuoja švietėjiškus renginius, kuriuose susitinka ir bendrauja tiek su mokiniais, tiek su sportui neabejingais gyventojais, vienas tokių siusitikimų vyks ir Tauragėje, Bendruomenių namuose, rugsėjo 14 dieną, 16 val.

Tauragės rankininkai viešėjo Islandijoje

Tauragės sporto centro merginų ir vaikinų rankinio komandos (trenerės Ineta Laugalienė ir Inga Jurienė) visą savaitę dalyvavo Selfos mieste (Islandijoje) vykusioje Rašimas Handball Camp stovykloje. Stovyklą organizavo ir vaikus joje treniravo Tauragės garbės ambasadorius Vilius Rašimas. Vaikai ne tik tobulėjo rankinio aikštelėje, žaidė draugiškas rungtynes su šios šalies bendraamžiais, bet ir turėjo galimybę pamatyti Islandiją iš arčiau.

Ačiū visiems prisidėjusiems prie šios kelionės: Tauragės rajono savivaldybė, įmonei Trelleborg, gėlių salonui „Pas Vaidą”, taip pat Vitalijui Meiliui ir Arūnui Mačiuliui.

Už organizacinę pagalbą dėkojame Šarūnui Mičiuliui ir Audriui Arcišauskui.

Paplūdimio rankinio festivalyje iškovojo pirmąją vietą

Rugpjūčio 10 dieną Tauragės SC vaikinų rankinio komanda dalyvavo 2023 metų tarptautinio paplūdimio rankinio festivalio vaikų paplūdimio rankinio turnyre ,,Viesulo taurė 2023”. Visose amžiaus grupėse dalyvavo po 8 komandas. Paplūdimyje varžėsi komandos iš Šiaulių, Molėtų, Klaipėdos, Zarasų, Kauno raj. Garliavos, Pasvalio.

Finale įveikę Šiaulių bendraamžius tauragiškiai tapo ,,Viesulo taurės 2023” laimėtojais.

Abu Dabyje iškovojo bronzos medalį

Rugpjūčio 2-5 dienomis Abu-Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykusiame Pasaulio jaunių ir jaunimo mišrių kovų čempionate (620 dalyvių, 64 šalys) bronzos medalį laimėjo Tauragės sporto centro bei klubo „Taurris” atstovas Matas Barkauskas.

Svorio kategorijoje iki 61,2 kg , trenerio Sauliaus Buciaus auklėtinis, pateko į G grupę, kurioje vienbalsiu teisėjų sprendimu klampioje kovoje nugalėjo serbą Aleksandrą Novakovičių. Matui taip pat buvo įskaityta pergalė prieš svorio nenumetusį pakistanietį Rayyaną Khaną.

Aštuntfinalyje Matas vienbalsiu teisėjų sprendimu įveikė uzbeką Akhatjoną Anvarovą.

Ketvirtfinalyje Matas nepaliko šansų Jungtinių Arabų Emyratų atsovui Alogaily Alzaabi, nugalėjo jį vienbalsiu teisėju sprendimu ir užsitikrino medalį.

Dėl patekimo į finalą, Matui pritrūko aukšto meistriškumo varžybų patirties ir jis rankos laužimu pralaimėjo amerikiečiui Maxui Stary.

Už pagalbą ruošiantis ir vykstant į pasaulio čempionatą dėkojame Tauragės rajono savivaldybei.

Stovykloje treniravosi su garsiais Lietuvos rankininkais

Bastilijos sporto komplekse vyko 2 dienų rankinio stovykla Rašimas Handball Camp, kurioje su jaunaisiais Tauragės rankininkais darbuojasi ir patirtimi dalinasi net 6 šios sporto šakos profesionalai. Lietuvos vyrų rankinio rinktinės atstovai: Gerdas Babarskas, Benas Petreikis, Mindaugas Dumčius, Gytis Šmantauskas bei pats Vilius Rašimas su žmona Gintare Rašimiene. Stovyklą iniciavo Tauragės garbės ambasadorius Vilius Rašimas, pasak vieno garsiausių Tauragės rankininkų, tikimasi, jog ši stovykla yra tik gražaus bendradarbiavimo pradžia.

Sezoną baigė be pralaimėjimų

Baigėsi Samsung Galaxy Watch Lietuvos vaikų lygos U12 čempionatas, kuriame net 14 pergalių iš 14 žaistų rungtynių iškovojo Tauragės sporto centro jaunieji futbolininkai. Sveikiname komandos trenerį Tomą Rimą ne tik su puikiu pasirodymu šioje amžiaus grupėje. Čempionatą puikiais rezultatais baigė ir kitos dvi šio trenerio treniruojamos komandos (U9 ir U11 amžiaus grupėse).